پروژه قطارهتل گردشگری «شکوه پارس»

قطار گردشگری Glory of Persian «شکوه‌پارس» در یازده واگن شامل 2 واگن اقتصادی، 4 واگن بیزنس، یک واگن لوکس طراحی خواهد شد. این قطار-هتل لوکس در مجموع 11 سوئیت با امکاناتی در حد یک اتاق هتل و ظرفیت کلی 32 مسافر در یک رام دارد . یک واگن رستوران کلاسیک و یک لانژ لوکس مدرن در طول سفر پذیرای وعده‌های غذایی میهمانان خواهد بود. سرویس مدل این رستوران‌ها بر اساس گردشگری غذای ایرانی طراحی شده و گردشگران را با انواع غذاهای محلی ایرانی متناسب با ذائقه بین المللی شگفت زده خواهد کرد. رستوران قطار با آشپزخانه مدرن و سرآشپزان برتر ایرانی فعالیت خواهد کرد. برای تمامی پرسنل قطاز نیز کوپه‌ها و فضای مناسب استراحت در نظر گرفته شده است.

سالن لوکس کلاس (L) آپادانا شامل 4 سوئیت

طراحی واگن لوکس قطار شکوه پارس با نام سالن ایران باستان شامل 4 سوئیت استاندارد با تخت دبل و تویین می‌باشد. در این اتاق سرویس بهداشتی و کابین دوش بسیار ویژه در نظرگرفته شده است. سوئیت‌های این سالن با تلفیق هنر نجاری، منبت‌کاری، پتینه‌کاری و هنرهای دستی ویژه تزیین شده است. در این اتاق مبلمان و میز چایخوری خاص برای روم سرویس و همچنین ال ای دی 42 اینچ مخفی در نظرگرفته شده است. دکوراسیون این سالن براساس هنر و فرهنگ ایران باستان (ایلام، هخامنشی، اشکانیان و ساسانیان) طراحی شده است.

سالن بیزنس کلاس (B) انگاره شامل 5 سوئیت

طراحی واگن بیزنس قطار شکوه پارس با نام سالن انگاره شامل 5 سوئیت استاندارد با تخت دبل و تویین می‌باشد. در این اتاق سرویس بهداشتی و کابین دوش بسیار ویژه در نظرگرفته شده است. سوئیت‌های این سالن نیز با تلفیق هنر نجاری، منبت‌کاری، پتینه‌کاری و هنرهای دستی ویژه تزیین شده است. در این اتاق مبلمان و میز چایخوری خاص برای روم سرویس و همچنین ال ای دی 42 اینچ مخفی در نظرگرفته شده است. دکوراسیون این سالن براساس هنر و فرهنگ دوران اسلامی (سلجوقی، تیموری، صفوی و قاجار) طراحی شده است.

سالن اقتصادی شکوه پارس کلاس (E) شامل 10 کوپه در هر واگن

طراحی واگن اقتصادی قطار شکوه پارس شامل 10 کوپه استاندارد 4 تخته و دو سرویس بهداشتی و حمام مشترک است. در این کلاس اقتصادی ساختار کوپه به شکلی است که امکان استراحت با 2 تخت بالا یا نشیمن های بازشوی پایین میسر است. ساختار طراحی این کوپه ها با وجود میز چایخوری بازشو قابلیت سرویس دهی و پذیرایی داخل کوپه را دارد. در این سالن دو حمام با دوش کابین در نظر گرفته شده است که به صورت مشترک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در هر کوپه این کلاس 2 میهمان قابل پذیرش است و در مجموع در یک سالن 20 گردشگر همسفر خواهند بود.

رستوران هزار و یک شب و لانژ ققنوس

طراحی واگن رستوران قطار شکوه پارس با نام سالن هزار و یک شب به عنوان یک رستوران کلاسیک طراحی شده است. در دکوراسیون این رستوران انواع هنرهای ایرانی به کار گرفته شده است. در کنار واگن رستوران واگن لانژ نیز به عنوان یک کافی‌شاپ ایرانی در نظر گرفته شده است که با وجود سکوی سن دارای امکان برگزاری مراسم فرهنگی، موسیقی زنده و نمایش در طول مسیر سفر را دارد. رستوران و لانژ قطار را یک آشپزخانه بسیار مجهز در واگنی جداگانه پشتیبانی می‌کند.